„Сусрети који мењају све(с)т“. Интеркултура у Гимназији

Поводом „Дечје недеље“, 4.10.2023. у Свечаној сали Гимназије представили су се страни ученици који ће током ове школске године похађати наставу у нашој школи. Посредством организације Интеркултура Србија-АФС у нашу земљу су дошли Софија Носач из Русије, као и Хакан Чоклук и Енес Шентурк из Турске. Њих су угостиле врбаске породице Игњатовић, Билењкиј и Мушикић.

У циљу упознавања ученика и њихових земаља, као и представљања програма интеркултуралне размене и промовисања Интеркултуре, заинтересовани ученици су имали прилику да погледају презентације, чују наше ученике и волонтере, као и да присуствују музичком делу програма. Захваљујемо им на интересовању, а такође захвалност дугујемо и реализаторима овог представљања: Николи Косовићу, Сташи Николић, Дуњи Дикић, Анастасији Љумовић и Данилу Кековићу, који су употпунили излагања страних ученика. Ову прилику искористили су и поједини ученици да се пријаве за програме размене и искажу интересовање за неке од понуђених програма.

Сараднице Интеркултуре Србија, проф. Снежана Шкрбић и проф. Мира Бјекић.